Her yerde varlığını hissettiren Karya İmparatorluğu’nun kalıntıları içinde bulunan Bozburun beldesi, tatile gelenlere eşsiz tarihi, coğrafi, hidroklimatolojik imkanlar sunmaktadır. Ayrıca tarihten bu yana Bozburun tekne yapımcılığı ile tanınmış bir bölgedir. Osmanlı İmparatorluğu’nun gemilerinin yapıldığı tersane olarak tanınan yer şu an bir sürat teknesi ile 15dk uzaklıkta olan Yunan sınırları içindeki Simi adasıdır.

Tesisimizin size yaratacağı sınırlı imkanlarla yetinmeyenler için bir takım aktiviteler organize ettik.

Roma yolu yürüyüşü:

Bulunduğumuz bölgeye çok yakın olan ama yükseğe kurulmuş ve bilindiği kadarı ile şehrin denize açılan kapısı olduğu düşünülen bir kalıntı var. Yaklaşık 300 metre yükseklikte. Bu kalıntı denize insan aklı almayacak diklikte ve zorlukla yapılmış bir taş yolla denize açılıyor. Arzu edenler için bu yolun gezintisini bölgenin tarihini iyi bilen yerel rehberlerle yaptırmaktayız. Traking de tecrübeli olanlara tavsiye edilir.

Yelken dersleri: Yelken tutkusu olanlar iki tecrübeli kaptan ve 2 ayrı tekne ile sıfırdan başlayarak kısa zamanda yelken tecrübesi edinebilirler. Kaptan Salih Yiğit harika teknesi Danika ve Ufuk Çakmak dünyayı iki kez dolaşmış teknesi Tetranova ile sizleri bekliyor. Vira bismillah.

Balık meraklılarına: Salımızdan uzattığınız sepetle veya oltayla inanılmaz balıklar yakalayabilirsiniz. Ama biraz daha profesyoneller için profesyonel bir balıkçı teknesi de ayarlayıp gerçek balıkçılarla gerçek avlar yakalamak mümkün.

Küçük mavi yolculuklar: Teknemiz Gaviota ile haftada 2 gün müşterilerimiz için çevre koylara küçük yolculuklar yaptırıyoruz ama daha uzaklara açılmak isteyen deniz tutkunlarına mavi yolculuğun bozburuna yakın bir kaç koyuna günü birlik turlar da düzenliyoruz. Örneğin Söğüt, Dirsek Bükü , Serçe Limanı, Selimiye ve civar koylar size bir kaç deniz mili mesafesinde .

Gece yolculukları: Mehtap gezileri eşsiz ama mehtapsız gecelerde de yakamozlar içinde ışıl ışıl yüzmeye ne dersiniz?

Sinema  haftaları: Tesisimizde  uzun  kalan müşterilerimizin    sıkılmalarını  önlemek  ve  açık  hava  sineması  nostaljisini   yeniden  yaşatmak  için  belirli  haftaları  belirli  konu  ,  yer  veya  yönetmenlere ayırarak  bu haftalarda   hemen  her gece   haftanın  konusu  ile  ilgili  bir  film   gösterimleri  planlıyoruz.  Çocuklarıda  unutmadık  .Suare öncesi  onlara da  sürprizlerimiz  olacak .  Ayrıca  çamlıca  gazozu  , kola , patlamış  mısır   ve  ay çekirdeği de  ikram  edeceğiz